SALT BEYOĞLU’NDA PERŞEMBE SİNEMASI’NIN İLKBAHAR SEZONU BAŞLIYOR.

SALT tarafından Garanti Mortgage desteğiyle sürdürülen Perşembe Sineması ilkbahar döneminde “yenilenme” olgusuna odaklanıyor.

1980’lerden itibaren kendimizi içinde bulduğumuz “küreselleşme” olgusu, beraberinde iç ve dış göçleri getirdi. Böylelikle diğer ülkelerle kültürel diyaloglar kurulmaya başladı, yeni kültürel eğilimler baş gösterdi, altyapı eksikliği ortaya çıkmaya başladı, değişen ekonomi ve politika, yerel yönetimlerin de stratejilerini yeniden yapılandırmalarını gerektirdi. Bu doğrultuda kentlerde yeni havaalanları, müzeler, oteller açıldı, toplum bir tüketim toplumu halini aldı. Şehirliler de bu yeni toplumdan şikayetçi olmaya başladılar ve böylece bir kaos ortamı oluştu.

Perşembe Sineması’nın 2018 seçkisi, bu koşulları oluşturan yenilenme arzusunun geçmişini, bugününü ve geleceğini öneri ve olasılıklarla işleyen filmlere odaklanıyor. Şehirlilerin bu kaos ortamında neler yaşadıkları, çeşitli ülkelerden kurmaca ve belgesel filmler aracılığıyla gösteriliyor.

Perşembe Sineması’nın ilk gösterimi SALT Beyoğlu’nda 3 Mayıs’ta Das Venedig Prinzip[Venedik Sendromu]. Kanallar şehri Venedik’e akan turistlerin şehirliler üzerindeki etkileri, su seviyesi endişe verici şekilde yükselmesi ve bu nedenle şehirlilerin evlerini terk etmeleri bu belgesel film aracılığıyla yansıtılıyor, Italyanca olan film, Türkçe ve İngilizce altyazılı olarak gösterilecek. Saat 19:00’da başlayacak film 80 dakika sürecek.

Perşembe Sineması’nın 2018 ilkbahar donemi filmlerine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s