SANATIN YENİ ROTA’SI

Lise, lisans ve lisansüstü eğitimlerini güzel sanatlar liselerinde, Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerinde alan ve Sosyal Bilimler Enstitüsü altında bulunan sanat programlarında yüksek lisans, sanatta yeterlik ve doktora düzeyinde olan öğrencilere yönelik bir yarışma düzenlenmeye başlıyor.

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nin ev sahipliği yaptığı ve Plato Sanat’ın organize ettiği Rota Çağdaş Sanat Yarışması; genç sanatçı adaylarını keşfetmeyi ve desteklemeyi amaçlıyor.

Yarışmanın sonunda ise başarı ödülü ve sergilenme hakkı kazanan tüm yarışmacılara sanat ve iletişim alanında uzman profesyoneller ve akademisyenler tarafından Sanat ve Kariyer Eğitimi verilecek.

Prof. Dr. Banu Manav, Prof. Dr. Marcus Graf, Doç. Dr. Esra Aliçavuşoğlu, Ayşegül Çinici Yazucu, Murat Germen, Ömer Özyürek’in jüri üyeliğini yaptığı, Doç. Dr. Tolga Yazıcı, Prof. Dr. Uğurcan Akyüz, Prof. Atilla Atar, Prof. Zafer Gençaydın’ın danışma kurulunda bulunduğu yarışmanın başvuruları 20 Nisan 2018’de başlayıp 13 Ağustos 2018’de bitiyor.

Yarışmaya katılmak isteyen kişiler başvuru formuna ve detaylı bilgiye buradan ulaşabilirler.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s