MIXER’DEN SERGİ TURU VE VR ATÖLYESİ

Mixer 29 Nisan Cumartesi günü 2 etkinliğe birden yer verecek. İlk olarak Kapsama/Kavrama sergisi çerçevesinde çalışmaları sergilenen Sırma Doruk ve Deniz Derin Akıncı ile sergi turu ve bir VR atölyesi.

Sırma Doruk bu sergide’kapsama’ kavramına odaklanıyor ve öz/varlık, gerçeklik/manipülasyon, geçmiş/ bugün arasındaki zıt ilişkiyi sorguluyor. Eserlerinde psikanalitik bir yaklaşıma gündelik hayatı irdeliyor. Deniz Derin Akıncı ise ‘kavrama’ üzerine eğiliyor. Adorno’nun Kültür Endüstri adlı çalışmasında bahsettiği bireyin her yeni çıkan şeyi tüketme isteği, Akıncı’nın çalışmalarına da konu olmuş. ‘Tüketim’i bir kavram olarak alıp onun yarattığı statü, toplumsal rol ve güzellik gibi bir çok olgu eserlere hakim. Sırma Doruk ve Deniz Derin Akıncı’nın sergiye hazırlık sürecinde aynı atölyeyi kullanmalarına rağmen, görüldüğü üzere temaları birbirinden farklı. Buna rağmen sergide bulunan tüm işler birbirleriyle diyalog halinde ve bu diyaloğu izleyiciye de hissettiriyorlar. Serginin kapanış günü olan 29 Nisan saat 13:00’de sergi turu düzenleyecek olan bu iki sanatçı, birbirlerinin işlerini yorumlayacak ve evrim sürecinde nelere tanık olduklarını anlatacak.

29 Nisan’da ayrıca VR (Virtual Reality-Sanal Gerçeklik) atölyesi Muse VR işbirliğiyle düzenlenecek. 16. Yüzyıldan başlayıp geleceğe kadar uzanacak olan bu VR yolculuğunda, Michelangelo’nun atölyesi ziyaret edilecek ve Davut heykeli sanal gerçeklikte görülebilecek. Daha bir çok mekanı sanal olarak deneyimleme fırsatı yakalanacak olan bu etkinlikte, atölye kapsamında VR hakkında bir sunum yapılacak ve Mixer ziyaretçilerin karşısına bir sürprizle çıkacak. Atölye başlangıç saati 15:00.

Sergi turu ücretsizdir. Atölye için kontenjan 15 kişiyle sınırlı olup, katılım ücreti 50 TL’dir. Detaylı bilgi ve kayıt için info@mixerarts.com adresine mail atılabilir veya 0212 243 54 43 numaralı hat aranabilir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s