AÇIK DİYALOG’DAN YENİ ATÖLYE

Son zamanlarda pek çok inisiyatif, galeri ve müze gibi bellek mekanları İstanbul sanat platformunun aktörleri haline gelmişlerdir. Bu mekanların bir diğer özelliği zorlu hayat koşullarında, kent halkının boş zamanlarını en verimli şekilde değerlendirmesini sağlamaktır. Bu mekanlar, sanatçıların, küratörlerin,  kültür uygulayıcılarının, girişimcilerin ve bunun gibi yaratıcı endüstrilerde çalışan kitlenin birbirleriyle diyalog kurabilmeleri için uygun ortam yaratır. Bu eksendeki en önemli aktörlerden biri Açık Diyalog Istanbul’dur. 2015 yılında Billur Tansel tarafından göçebe bir proje olarak başlatılan Açık Diyalog İstanbul, 2016 yılından itibaren Valikonağı’ndaki ofisinde projelerini devam ettirmektedir. Bir kültür-sanat platformu niteliği taşıyan bu kurumda 27 Nisan 2017 Perşembe günü ‘Geleceği Yönetmek’ başlıklı bir seminer verilecektir. Bu seminerde Billur Tansel, üniversite çağındaki katılımcılar için bir nevi rehberlik görevi üstleniyor. Tansel, öğrencilere ileriye dönük stratejik düşünmenin önemini, doğru stratejinin bireye değer katacak bir eyleme nasıl dönüşeceğini, bunun sonucunda geleceğe dair planlamaların en doğru şekilde nasıl yapılacağını anlatmayı hedeflemektedir. Üniversite çağında olan ve hangi alana yoğunlaşacağına karar veremeyen katılımcılar için atölye niteliğindeki bu etkinlik çok faydalı olacak.

Açık Diyalog İstanbul Hakkında
Açık Diyalog Istanbul, lisans ve yüksek lisans eğitimlerini farklı ülkelerde yapan eğitmen, bağımsız küratör ve yazar olan Billur Tansel tarafından hayata geçirilmiştir. 2006 yılında Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nde araştırma görevlisi olmuştur. 2008- 2016 yılları arasında üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Sanat Felsefesi dersleri vermiştir. Bunun yanında pek çok prestijli galerinin direktörlüğünü yapmıştır. Ayrıca Türkiye’de ve yurtdışında bir çok serginin küratörlüğünü yapmıştır. 2011- 2014 yılları arasında Proje4L/ Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nin direktörlüğünü ve küratörlüğünü yapan Tansel’in bir kültür- sanat platformu olarak Açık Diyalog İstanbul’u kurmasındaki amacı seminerler ve atölyeler düzenleyerek kültür ve sanata ilgi duyan kitleyi alanında uzman kişilerle buluşturmaktadır. Çocuklara, gençlere ve yetişkinlere yönelik eğitim projeleri, küratöryel projeler, seminerler, konferanslar ve danışmanlık hizmetleri verilmektedir.

‘Geleceği Yönetmek’ etkinliği 27 Nisan 2017 Perşembe günü 17:00- 19:00 saatleri arasında gerçekleşecektir. Katılmak isteyenler en geç 25 Nisan’a kadar kayıt yaptırmalılar.

Ücret: 60 TL+ KDV.
Detaylı bilgi ve kayıt için: iaydemir@opendialogueistanbul.com adresine mail atılabilir yada +(90) 212 939 76 62 numaralı hat aranabilir.
Açık Diyalog İstanbul’u detaylı incelemek için adres: http://www.opendialogueistanbul.com/tr/

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s